Пятница, 26.04.2024, 02:37Вітаю Вас Гость | RSS
Опорний заклад "Новооржицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів"
Меню сайту
Гімн школи
Сайт існує
Погода
Календар свят
Календар України. Українське ділове мовлення
Категорії розділу
Документи [6]
Для класного керівника [6]
Вчителям предметникам [14]
Для батьків [11]
Для учнів [5]
Наше опитування

Як, на вашу думку, екзамен з якого предмету є найскладнішим?
Всего ответов: 182
Рейтинг
Зарег. на сайте:
Всего: 142
Нових за місяц: 1
Нових за неділю: 1
Нових учора: 0
Нових сьогодні: 0
Із них:
Адміністраторів: 5
Модераторів: 1
Дизайнерів:
Перевірених: 0
Звичайних юзерів: 135
Забанених: 0
Із них:
Чоловіків: 57
Жінок: 85
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Відвідування сайту
Flag Counter
Хто звідки ???
За весь час
Державні установи

Каталог статей


Головна » Статті » Документи

Виховна робота школи

Діти – це наше життя. Від них залежить майбутнє України. Ми бачимо нашу школу як модель сприятливого середовища дитинства, середовища щасливого життя дитини. Прагнемо робити все, щоб не загубити жодної особистості, дати можливість розквітнути кожній дитині, розвинути в ній все краще, що закладено природою, зробити її життєвий шлях радісним.

       У Новооржицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів створена виховна система «Школа творчості». Метою нашої виховної роботи є створення виховуючого середовища, яке сприяє розвитку особистості учня, його громадянської, соціальної активності та життєтворчості.

       Основними завданнями, які стоять перед нами, є формування ціннісних орієнтацій шляхом залучення учнів до різних видів діяльності, що охоплюють усі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, районні та обласні заходи щодо втілення національної програми «Діти України», «Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності», «Програми профілактики ВІЛ-інфекції», Програми, затвердженої Міністерством освіти і науки України «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», «Обласної Концепції виховної діяльності навчальних закладів Полтавської області на 2015-2020 роки», заходів щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя.

      Система виховної роботи Новооржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів базується на безперервній послідовності щорічних ідей-задумів, якими захоплюються і реалізують протягом певного часу вчителі, батьки та діти. Таким чином, школа перетворюється в дім радості і творчості, де панує взаємовиручка, відчуття причетності до великої справи.

     Результатом виховної роботи та всієї педагогічної діяльності бачимо випускника школи як людину виховану, здорову, компетентну, соціально-адаптовану, культурну, творчу особистість.

     Педагогічні працівники школи у процесі організації виховної роботи дотримуються таких принципів: гуманізації та демократизації; єдності національного і загальнолюдського виховання; превентивності; самоорганізації, самостійності, самоврядування, самоаналізу; творчого, особистісно-орієнтованого, діяльнісного та компетентнісного підходів; системності виховання; співпраці школи, сім’ї, громадськості у вихованні.       

 Національно-патріотичне виховання – це основа духовного розвитку особистості, складова частина національного світогляду і поведінки людини, її ставлення до рідної країни.  Заходи патріотичного спрямування  виховують справжнього українця, патріота, навчають бути вірними своїй державі. З метою формування патріотичних почуттів молодого покоління у школі проводяться такі  години спілкування: «Ми діти твої, Україно», «Чому наш прапор жовто-блакитний? »,  « Будемо гідні слави героїв »,  « Моя Україна », « Національні символи» , « В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи» та інші. Заходи, що вшановують пам’ять полеглих за волю народу, за майбутнє своєї країни:  «Покрова Святої Богородиці! Збережи  мою Україну!»,  «Пам’ять народу не убієнна»,«Ніхто не забутий, ніщо не забуте», «Тих днів не змовкне слава», «Героям Крут присвячуємо»,  «  Пам’яті Небесної Сотні» ,  « Чорнобиль не має минулого »,  «За мир у всьому світі – це значить за життя». У школі діє музей «Світлиця», на базі якого працює народознавчий гурток «Патріот». Гуртківці є учасниками Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина - Україна».

      Складовою частиною виховного процесу є родинне виховання. Саме родина включає важливі дати та віхи життя сім'ї, родини, кожної людини. Саме родинному вихованню народна мудрість надає пріоритетне значення. Одним із найважливіших його завдань є прищеплення любові до свого родоводу, народу, усього національного. Тому для учнів молодшого шкільного віку традиційними є виховні заходи із знання свого родоводу, де діти  розповідають про своїх матусю, тата, дідуся, бабусю, їх працю, створюють дерево-родовід. Така форма роботи є динамічним поштовхом у родинному вихованні. У школі проведено ряд заходів родинно-сімейного спрямування: родинні свята «  Мій оберіг – це родина моя », «Шануй свій рід»,

«  Щаслива родина » , «  Свято родини»   , «  Козацькому роду нема переводу », «І ожив рушник неначе пісня» , вогники для мам.

      Також значними складовими виховної роботи є естетичне та моральне виховання. Навчальний рік розпочинається святами осіннього циклу. Першим є День Знань, Свято першого дзвоника. Це свято відкриває двері в Країну знань, до нових звершень. В цей день на шкільному подвір’ї гомонить дітвора і чекає з трепетом на передзвін шкільного дзвоника, який створює піднесений настрій як вчителям, так і школярам. Дуже цікаво і весело проходить у школі  День учителя, коли учні старших класів можуть спробувати себе у ролі вчителів.  Початок навчального року, як і сама осінь, завжди щедрий на свята: «Осінь в гості завітала», «Свято осені», посвята у старшокласники «Осінній бал», виставка «Осінній вернісаж».

        Світоглядне й розумове виховання охоплює досконале засвоєння дітьми материнської мови як головного засобу спілкування, розвитку мислення та сприйняття культури рідного народу та народів світу. Важливо навчати культури розумової праці, бути кмітливим, дотепним, гнучкими й гострими розумом, уміти помічати нове, відкривати невідоме. Для реалізації даного завдання педагоги використовують цікаві форми роботи: конкурси та розважально–пізнавальні ігри, такі як КВК, « Перший мільйон» , „Брейн-ринги”, „Що? Де? Коли?”, „Зоряний час”, „Щасливий випадок”,  „Кохання з першого погляду” та інші.

        Не залишається поза увагою і превентивне виховання. У школі розроблено систему роботи педагогічного колективу з питань попередження правопорушень та злочинності серед школярів: вивчення та обстеження житлово-побутових умов учнів, заповнення банку даних, складання картотеки учнів, схильних до правопорушень, створення штабу профілактики правопорушень.

        Правове виховання забезпечується через діяльність ради профілактики, батьківського всеобучу, зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування, поліцією та ДАІ, роботою шкільного психолога, медсестри, керівників гуртків. У  школі працює правовий гурток «Азбука моралі» , психологічний гурток «Назустріч один одному»  та 13 предметних гуртків.

       Учні нашої школи – активні дописувачі шкільної газети «Перевесло», в якій висвітлюють свої погляди на різні теми: «Ми - за здоровий спосіб життя »,  « Чи повинні ми жити за законами ? »,  « Чи потрібна шкільна форма та правила для учнів ?».

       У роботі з попередження правопорушень використовуємо різні методи і форми: години спілкування у класі:  «Знай свої права, дитино», «Ми народжені, щоб нести відповідальність за своє життя, істину, любов», «Ми і закон», «Молодь проти насильства», «Толерантність у нашому житті»; індивідуальні бесіди з учнями: « За що я несу відповідальність? »,  « Умій бути вдячним »,  « Чистота – запорука здоров’я »  , «  Знай дорослий, знай дитя, безпека руху – це життя!» та інші; шкільні лінійки, «малі педради», на яких розглядаються питання навчання та поведінки  учнів; місячники та тижні пропаганди правових знань та здорового способу життя; зустрічі з лікарями, психологом, працівниками поліції, ДАІ, органів місцевого самоврядування, представниками організацій, які пропагують здоровий спосіб життя.

        Педагогічні працівники нашої школи прагнуть зробити все для того, щоб діти були господарями у своїй школі. Разом з набуттям знань, практичних умінь і навичок кожна дитина проходить школу учнівського самоврядування, бо лише самостійна творча діяльність, що побудована на засадах самоврядування,  формує творчу, ініціативну, активну особистість.

        Учнівське самоврядування в нашій школі здійснюється через діяльність учнівського комітету, до складу якого входять представники з кожного класу. Його мета – сприяти організації навчання та дозвілля учнів, реалізації прав на самовизначення особистості підлітка, формування відповідального  ставлення до своїх однолітків та до рішень, прийнятих ними на засіданнях  учкому. Діє учнівська організація «Союз добрих сердець», до складу якої входять «Козачата», «Криниця», «Старшокласники».

     Велику увагу ми приділяємо фізичному розвитку учнів та їхньому здоров’ю.  Часто проводяться спортивні змагання з волейболу, баскетболу, футболу, легкої атлетики, настільного тенісу, шахів.

    У школі налагоджена система роботи з батьками: батьківські збори, конференції,  заняття батьківського всеобучу, засідання батьківського комітету, індивідуальні бесіди, консультації, дні відкритих дверей. Робота з батьками спрямована на те, щоб привернути батьків до школи, визначити їхні права та обов’язки у вихованні власних дітей, відвести їм відповідну роль у навчально-виховному процесі, створити необхідні умови для просвітницької роботи.

       Школа – це одна із сторінок життя людини. Наш педагогічний колектив Новооржицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів прагне наповнити ці сторінки життя кожної дитини красою, теплом, творчістю, любов’ю, бо те, що понесе вона в життя, залежить від нас.

Категорія: Документи | Додав: Mix_mix (25.12.2016)
Переглядів: 514 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Вхід на сайт

Наша кнопка
Ми будемо Вам щиро вдячні, якщо Ви розмістите нашу кнопку у себе на сайті:



У Новооржицькому
Блоги учителів
  • Блог Яцька М.М.
  • Блог Вініченко С.М.
  • Блог Яцька В.М.
  • Блог Левченко О.М.
  • Блог Треущенко О.І.
  • Блог Громська Т.С.
  • Блог Федосеєнко Л.Л.
  • Блог Могили А.І.
  • Сайт Онекієць Г.О.
  • Сайти шкіл
  • Лазірківська ЗОШ І-ІІІ ст. імені В.О. Підпалого
  • Оржицький відділ освіти
  • Круподеринська ЗОШ І-ІІІ ст.
  • Філія "Хорошківська ЗОШ І-ІІ ступенів"
  • Денисівська ЗОШ І-ІІІ ст. імені В.В. Лесевича
  • Великоселецька ЗОШ І-ІІІ ст.
  • Оржицька ЗОШ І-ІІІ ст. імені І.Я. Франка
  • Лукімська ЗОШ І-ІІІ ступенів
  • Савинська ЗОШ І-ІІ ступенів імені Д.І.Бабака
  • Тарасенківська ЗОШ І-ІІ ступенів
  • Друзі сайту
  • ФК "ЗОРЯ" Новооржицьке
  • Методичний портал
  • Сайт учителів фізики та астрономії
  • Сайт учителів хімії та біології
  • Сайт учителів біології
  • Сайт учителів математики
  • Форум інформатиків Полтавщини
  • Сайт учителя інформатики
  • Форум інформатиків України
  • Кременчуцький ліцей №30
  • Блог Стромила І.М.
  • Права дитини

    Міні-чат
    Ucoz
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz