Ні для кого не секрет, що для того, щоб отримати високий результат на ЗНО необхідно добре знати предмет, з якого проходиш тестування, а щоб добре знати предмет - треба вчитися. Проте не слід ототожнювати поняття "вчитися" з поняттям "знати". Це нерівнозначні за змістом слова - можна багато вчити і нічого не знати і навпаки, багато знати і порівняно мало вчити. Наголошую на словах "порівняно мало", а не просто "мало".
Таким чином, щоб добре скласти ЗНО треба бути добре підготовленим. Щоб бути добре підготовленим - треба добре розуміти, від чого залежить процес підготовки і методи її проведення. Отже, успіх Вашої підготовки залежить впершу чергу від Вашого ставлення до неї, від формату проведення підготовки і прийомів роботи над вивченням матеріалів. Розпочнемо із зарозумілого обороту "формат підготовки".
Формат підготовки
Підготовка до ЗНО відбувається у трьох форматах: робота у школі, самопідготовка і робота з репетитором. Якщо перші два формати є обов’язковими, то третій - на Ваш розсуд і фінансові можливості. Самопідготовка
Це найголовніший елемент підготовки до ЗНО. Ніяка хороша школа, жоден репетитор не підготує Вас до тестів, якщо Ви не будете працювати самостійно. Самопідготовці Ви маєте приділяти щодня певний час. Пам’ятайте, що найкраще "відкладається" в голові той матеріал, який людина засвоїла самостійно.
Самостійно Ви можете робити:
- читати підручники (більше, ніж написано у підручнику, на тестах запитувати не будуть);
- розв’язувати розрахункові задачі та мовні вправи (за підручниками чи посібниками);
- читати твори і критику до них;
- вивчати на пам’ять поезію;
- проходити тести попередніх років (щоб звикнути до формату тестування);
- робити конспекти вивчених тем, тезові нотатки, схеми, таблиці (це дозволить систематизувати знання);
- працювати з атласами і картами;
- спілкуватися (вести дебати) на тему вивченого матеріалу з другом, товаришем, який також готується до ЗНО;
- повторювати матеріал;
- тренуватися писати твори.
У процесі самопідготовки найголовнішим є вміння самоорганізації та самостійного дотримання дисципліни. Цієї вимоги в процесі підготовки дотримуватися, як правило, найважче, адже світ, що оточує нас, такий спокусливий! Невелика порада, як з цим можна боротися: на основі роздрукованої програми ЗНО доцільно скласти детальний план самостійної роботи, де буде зазначено що і коли вивчати. Це своїм чином дисциплінуватиме Вас. Також слід пам’ятати, що від того, наскільки Ви ефективно будете самостійно працювати залежитиме сімейний бюджет родини, адже батькам тоді доведеться менше витрачатися на репетиторів. А це, погодьтеся, додатковий стимул до самопідготовки! |